HOCH Bania

HOCH Bania

HOCH Bania

Opis techniczny

Bania lub bajnia to odmiana sauny z której rytuał korzystania przywędrował do nas ze wschodu oraz krajów nadbałtyckich. Najczęściej mieści się w wolnostojącym drewnianym domku, gdzie znajduje się piec opalany drewnem, który nagrzewa kamienie. Temperatura w bani dochodzi nawet do 120°C.

Piec w bani jest opalany suchym drewnem i charakteryzuje się tym, że spaliny mogą przekraczać temperaturę 600 st, co wyklucza używania w kominie standardowych rur z certyfikatem do 600 st.

Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu rynku, firma Hart Keramik, opracowała jako jedyna w europie, ceramikę o nazwie AT, którawytrzymuje temperaturę do 1000 st Celsjusza, co potwierdzają badania.

HOCH Bania nowoczesny komin przystosowany do odprowadzania spalin, z urządzeń opalanych drewnem,  ogrzewających banie oraz sauny.

Jego niespotykana jakość bierze się z innowacyjnej metody wykonania elementów ceramicznych. Materiał źródłowy do produkcji rur pochodzi ze specjalnie wyselekcjonowanych ogniochronnych glin. Elementy ceramiczne są formowane z surowca o wilgotności 4%, co eliminuje skurcze podczas suszenia i wypału. Dzięki temu tolerancja rozmiaru wynosi jedynie +/- 1%.

Ceramika AT spełnia wysokie wymagania laboratoryjnego badania na szok termiczny. Polega ono na 25 krotnym podgrzaniu rur do 950st Celsjusza i natychmiastowemu ich schłodzeniu.

Niemiecki produkt testowany w tak ekstremalnych warunkach, zapewnia bezpieczeństwo, trwałość i niezawodność funkcjonowania przez wiele lat.

Dostępne średnice

srednice-hoch-bania.jpg

Elementy zestawu podstawowego

Dla systemu kominowego HOCH Bania w skład zestawu podstawowego wchodzą:
pustaki, rury ceramiczne, trójnik wyczystkowy, trójnik spalinowy 45°, obejmy rur, kit, kratka wentylacyjna, drzwiczki kominowe, płyta czołowa, kołnierz uszczelniający ze stożkiem, uszczelniacz, szablon do otworów, instrukcja montażu.

Pustaki
Pustaki

Rury ceramiczne
Rury ceramiczne

Trójnik wyczystkowy
Trójnik wyczystkowy

Trójnik spalinowy 45°
Trójnik spalinowy 45°

Obejmy rur
Obejmy rur

Uszczelniacz
Uszczelniacz

Kit
Kit

Kratka wentylacyjna
Kratka wentylacyjna

Drzwiczki kominowe
Drzwiczki kominowe

Płyta czołowa
Płyta czołowa

Kołnierz uszczelniający ze stożkiem
Kołnierz uszczelniający ze stożkiem

Rodzaje kominów

Rodzaj komina Wymiar Zdjęcie
Dymowy 36x36x33 cm Dymowy